Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Новини

У березні 2025 року проведено обласний конкурс дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (далі – Конкурс). До участі у Конкурсі було подано 79 робіт здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Бахмацької, Батуринської, Бобровицької, Борзнянської, Вертіївської, Височанської, Городнянської, Киїнської, Корюківської, Куликівської, Лосинівської, Макіївської, Менської, Михайло-Коцюбинської, Новгород-Сіверської, Новобілоуської, Носівської, Остерської, Семенівської, Сновської, Срібнянської, Талалаївської, Чернігівської територіальних громад та Новгород-Сіверського державного ліцею імені К.Д.Ушинського, Комунального закладу позашкільної мистецької освіти «Чернігівська художня школа».
Кожен автор подавав на конкурс два малюнки: на першому - малюнок птахів або ссавців, які мешкають на території Чернігівської області, на другому - представників зоогеографічних областей світу. Малюнки створювалися за допомогою гуаші, акварелі або воскової крейди.
Вітаємо Кадач Софію з зайнятим ІІ місцем.

Подорож в Батурин – це екскурсія до столиці України, якою він був за 4-х гетьманів. Колись зруйнована, а нині відбудована як за часів І.Мазепи. Побачили дерев’яну козацьку фортецю з мурованою скарбницею та церквою, що розташована на мальовничому пагорбі понад річкою Сейм. Доторкнулись до древньої історії, отримали багато вражень, цікаво провели один день канікул.

У січні - лютому 2025 року комунальним закладом «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» було організовано та проведено обласний етап Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості на тему «Голос душі».
У Конкурсі взяли участь здобувачі освіти І – IV класів закладів загальної середньої освіти та вихованці закладів позашкільної освіти відповідного віку з 31 територіальної громади та закладів освіти обласного підпорядкування.
Роботи учасників виконано у 2 номінаціях:
1. «Природні об’єкти на тему «Голос душі» очима дітей» - ручні вироби: прикраси або аксесуари.
2. «Екологічна сумка з мотивами природних об’єктів на тему «Голос душі» - ручні вироби з тканини.
Цьогоріч експозицію Виставки склали понад 160 творчих робіт здобувачів освіти. Журі Конкурсу відмітило їх високу технічну майстерність та оригінальність.
З результатами проведення обласного етапу Міжнародного
конкурсу еколого-валеологічної спрямованості, Ви можете ознайомитися за посиланням:
https://drive.google.com/.../1f6abqVU9Mk6.../view...
З робіт, надісланих на обласний етап Конкурсу, у комунальному закладі «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» було організовано виставку, запрошуємо до перегляду https://youtu.be/D54DJ3WoAxk?si=-l995AFEaV3M5RBi
Вітаємо переможців:
Номінація «Екологічна сумка з мотивами природних об’єктів на тему «Голос душі» – ручні вироби з тканини. ІІІ місце
Іван Василенко. Робота «Українське квітуче поле» Керівник: Людмила Бондаренко 75 балів
Номінація «Природні об’єкти на тему «Голос душі» очима дітей» - ручні вироби: прикраси або аксесуари.
ІІІ місце
Артем Томашев. Робота «Оберіг для військового» Керівник: Дарія Абрамова. 70 балів
Софія Карплюк. Робота «Прикраси з бісеру» Керівник: Світлана Лавреха. 70 балів

Вітаємо призерів Всеукраїнського конкурсу малюнка, присвяченого найдорожчим жінкам у нашому житті "Магія в серці: історії про найдорожчих"

У обласному (відбірковому) етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (далі – Фестиваль) взяли участь здобувачі освіти Бахмацької, Бобровицької, Борзнянської, Варвинської, Вертіївської, Гончарівської, Іванівської, Киїнської, Комарівської, Корюківської, Куликівської, Лосинівської, Макіївської, Мринської, Новгород-Сіверської, Новобілоуської, Носівської, Остерської, Парафіївської, Ріпкинської, Семенівської, Сновської, Срібнянської, Талалаївської, Чернігівської територіальних громад, комунального закладу «Городнянський ліцей» Чернігівської обласної ради, комунального закладу «Борзнянський ліцей» Чернігівської обласної ради, Новгород – Сіверського державного ліцею імені К. Д. Ушинського, Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів». Було подано 211 робіт. Найбільшу кількість робіт – 182 було подано у номінації «Фото».
Фестиваль проводився за номінаціями: «Фото», «Відео», «Анімація», «Слайд-шоу».
Тема 2025 року «Ми усі - Україна!».
Виконуючи загальні умови юнацького фестивалю здобувачі освіти здійснили пошук краєзнавчого матеріалу щодо природи та культури Чернігівщини, відобразили у своїх роботах природоохоронну діяльність закладів освіти, що сприяло розвитку екологічного мислення учнів. У своїх роботах учасники фестивалю показали красу рідної природи, захист довкілля, українські традиції.
З наказом можна ознайомитися за посиланням:
https://drive.google.com/.../1zL2zBoWsH6QQiA2bdPa.../view...

Напередодні весняних канікул відбулася гра «Хто зверху?» Учні весело провели час.

19 березня, поетеса Ліна Василівна Костенко відзначає 95-річчя. За роки своєї діяльності вона стала справжньою легендою літератури і взірцем для не одного покоління українців. Її поезії є символом національної ідентичності та стійкої громадянської позиції.

"Кобзар" Тараса Шевченка — це не просто книжка, це маленький скарб, який відразу відкриє перед вами новий світ поезії. Її сторінки — це вікно у світ глибоких почуттів і незрівнянної краси. Читаючи ці вірші, ви відчуєте, ніби вирушаєте у подорож за межі часу і простору.

Підсумки обласного творчого конкурсу «Туристський калейдоскоп»
У листопаді 2024 року – лютому 2025 року комунальним позашкільним навчальним закладом «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» було проведено обласний творчий конкурс «Туристський калейдоскоп».
На адресу організаторів надійшло 186 конкурсних робіт за трьома напрямами: фотографія (171 світлина), відеоролик (11 відео) та нарис (4 творчі роботи). Цьогоріч учасникам було запропоновано наступні конкурсні тематики:
— «Я піду в далекі гори
На широкі полонини…» (Володимир Івасюк)
— «Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з першого кроку.» (Лао Дзи)
— «Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю – і ти побачиш свій шлях у житті. Шлях, на якому найповніше розкриваються твої здібності.» (Григорій Сковорода)
У заході взяли участь 97 здобувачів освіти з 18 закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівської області.
Згідно з рішенням журі переможцем конкурсу у молодшій віковій категорії за напрямом «Фотографія» став Томашев Артем, здобувач освіти Рівчак-Степанівського ліцею Макіївської сільської ради (ІІ місце);

Відповідно до Наказу НЕНЦУМ від 28 лютого 2025 року № 26 Про підсумки проведення Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» нагороджуються грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України
за ІІI місце учасник I вікової категорії (6-11 років)
Іван Василенко, здобувач освіти Рівчак-Степанівського ліцею Макіївської сільської ради, за творчу роботу «Баночка для водохреща» (84 бали).

Я добровільно закликаю: « Слава Україні!»,
Народу слава, нації, що пам’яттю жива,
Із вуст героя-добровольця «Слава Україні!» лине…

14 березня - День числа Пі, а з 2019 року - ще й Міжнародний день математики. Це свято 38 років тому запровадив фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу.

"Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа.
Він був кріпаком — і став ве­летнем у царстві людської культури."-
Іван Франко.
Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас, українців, є Тарас Шевченко. Він був і залишається національним і світовим генієм, справжнім митцем, людиною незвичайної долі і неймовірного таланту.
Щорічно 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Шевченка. Учні ліцею декламували поезії Шевченка під гаслом "Дзвенить слово Кобзаря у віках".

День української жінки - свято краси і добра.
Будьте щасливі, красиві, кохані!

24 лютого 2022 року. Цей день увійшов в історію, як символ незламності, мужності, і, безперечно, єдності нашого народу. Ми згадуємо кожного, хто віддав своє життя за мир та свободу нашої України.

Мова - душа народу, ключ до його майбутнього. Щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Учні ліцею долучилися до проходження онлайн - квесту "Мовний експрес", взяли участь у мовній вікторині.

20 лютого-День вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

16 лютого вся Україна відзначатиме державне свято - День єднання.
Єднаймося в радості і у біді
Єднаймося, люди,
Дорослі і малі.
Ми разом!
Ми одна країна!

#капелюшковіфантазіїЧОЦНТТУМ
Рукодільний капелюшок із казковими елементами.
Учасники вернісажу: Заболотна Анна і Карпюк Софія

Зараз практично кожна людина користується Інтернетом: для навчання, спілкування, ігор. Але чи завжди ми задумуємося про те, що несе Інтернет - користь чи небезпеку? Тому ми дізнавалися про найпоширеніші загрози у цифровому світі та навчалися, як від них захиститися